Stiri Economie - Miercuri 03 Iunie 2026 - Stiri Online

Salariaţii Fabricii de Arme din Cugir au ieşit, miercuri dimineaţă, în faţa sediului, pentru a protesta faţă de faptul că, în discuţiile cu conducerea unităţii, nu au obţinut niciun plus salarial în comparaţie cu anul trecut. Muncitorii sunt nemulţumiţi de veniturile mici, arătând că mulţi dintre ei au salariul minim pe economie.