ÎNTREBAREA SĂPTĂMÂNII: Cu ce rămâne România după summit-ul B9 organizat la București? | Digi24

Stiri - Joi 14 Mai 2026 - Stiri Online

ÎNTREBAREA SĂPTĂMÂNII: Cu ce rămâne România după summit-ul B9 organizat la București? | Digi24

Jurnaliștii Digi24 Claudiu Pândaru și Florin Negruțiu.

„Orice inițiativă care scoate România în lume este benefică, pentru că ducem lipsă de curaj și inițiativă în politica externă", spune Florin Negruțiu. Claudiu Pândaru adaugă: „Faptul că lideri importanți se strâng la București e sănătos și pentru România, și poate chiar pentru Nicușor Dan."


Citeste articolul complet pe Digi24

Ce au mai citit ceilalti: