Bancuri cu Olteni - Pagina 3

Bancuri cu Olteni ce te vor face sa uiti de plictiseala si sa razi cu lacrimi. Bancuri cu Olteni si o multime de glume tari online, descopera acum bucuria de a rade si a te bucura cu bancuri tari

Bancuri cu Olteni
Un oltean se urca in tren sa plece in grecia.
In campartiment cu el se urca un francez si un englez.
Dupa ceva timp englezul scoate o rosie cam de 2-3kilograme,olteanul se uita mirat:ce e asta?rosie,ii raspunde englezul!
La ceva timp scoate francezul un castravete de 2-3 kilograme. olteanul il intreaba ce e ala?francezul ii zice,castravete.
Sta olteanul nostru si se gandeste cum sa faca sa spele rusinea tarii lui.
Dupa ceva vreme scoate un pepene verde de 10-11 kilograme si infige cutitul in ea.il intraba mirati francezul si englezul ce este aia.
la care olteanul: MAZARE!
Adaugat de: mitea_insane2006
2
Bancuri cu Olteni
I: Dece plimba oltenii nevestele cu roaba prin beci?
R: Ca sa se obisnueasca cu metroul!!:))
Adaugat de: bLiTz
2
Bancuri cu Olteni
De ce isi iau oltenii doua pietre cand se duc la culcare?
R:Cu una sting becul,iar cu cealalta verifice daca au inchis fereastra.
Adaugat de: Maria
2
Bancuri cu Olteni
de ca au oltenia casa rotunda???

ca sa nu se ascunda hotii dupa colturi :D:))=))
Adaugat de: M0uS3
2
Bancuri cu Olteni
De ce sunt oltenii muzicali
R:fiindca dorm pe Sol si vorbesc cu Fa
Adaugat de: Axel-010
2
Bancuri cu Olteni
1.de ce arunca oltenii ceasul pe geam:
-??hm hm?????
-ca sa vada cum zboara timpul

2.dc nu fac oltenii CACA
-hmm???
-ca pute
Adaugat de: mirela sweet ube pe argjir
2
Bancuri cu Olteni
de-o parte aoltului se afla un grup de moldoveni de parte cealalta un grup olteni grupul moldovenilor striga. Baiii oltenilorrr ne pupatiii pe noiii an dosss. Olteni la felll facemmm si noiiiiiii.
Adaugat de: anonim
2
Bancuri cu Olteni
De ce se arunca o lamaie in groapa cand este ingropat un oltean?
Ca sa nu ii fie greata pamantului de iel.
Adaugat de: kargarul
2
Bancuri cu Olteni
De ce nu prea vezi barbati vīnzīnd pīine īn brutarii?
Pentru ca e penibil sa-i tot īntrebi daca e "moale" sau "tare" (pīinea, bineīnteles)!!!


Adaugat de: jupanu
2
Bancuri cu Olteni
stiti de ce alearga oltenii in noaptea de inviere dupa salvare?
ca sa sarute crucea!!!





daca v-ati prins vot for me!!!
please!!!
Adaugat de: 0727408549
1
Bancuri cu Olteni
De ce se dau gauri in sicriu cand moare un oltean?
Ca sa poata iesi viermii sa vomite.
Adaugat de: kargarul
1
Bancuri cu Olteni
De ce se dau gauri in sicriu cand moare un oltean?
Ca sa poata iesi viermii sa vomite.
Adaugat de: kargarul
1